Gdzie szukać używanej sukni ślubnej?

Gdzie szukać używanej sukni ślubnej?

Kupno używanej sukni na własny ślub to spora oszczędność pieniędzy. Warto jednak wiedzieć, gdzie szukać, żeby wybrana sukienka okazała się tą jedyną i wymarzoną.

Komisy

Najłatwiej i najwygodniej znaleźć używaną suknię ślubną w komisie specjalizującym się w ubraniach ślubnych. W takich miejscach pary młode wystawiają odnowioną, wyczyszczoną odzież, zarówno suknie jak i garnitury dla panów młodych. W takim miejscu nie tylko można wybrać odpowiedni rozmiar i przymierzyć, ale komisy często współpracują także z pracowniami krawieckimi, w których można ubrania poprawić i dopasować do siebie.

Należy się jednak liczyć z tym, ze cena sukni w komisie będzie powiększona o prowizję komisu.

Portale ogłoszeniowe

Panny młode po ślubie często wystawiają swoje raz założone suknie ślubne w Internecie. Szukając sukni tą drogą, musimy się nastawić na długie i uciążliwe poszukiwania, gdyż każdy upatrzony model wymaga przejażdżki do domu sprzedającej i ewentualnej przymiarki. Nie warto kupować takiej sukienki w ciemno, gdyż przed zakupem koniecznie trzeba ją obejrzeć na wypadek ewentualnych uszkodzeń czy plam. Używaną sukienkę trzeba dopasować, warto więc zawczasu zdobyć kontakt do sprawnej krawcowej.

Gazety

Kupowanie sukni ślubnej za pomocą ogłoszenia w gazecie jest bardzo trudne, gdyż zazwyczaj nie ma w takich miejscach nawet przykładowych zdjęć kreacji. Jednakże jeśli zależy nam na oszczędności, można się pokusić o poszukiwania kreacji w taki sposób, gdyż suknie takie mają zazwyczaj najniższe ceny.