Czy warto kupować suknię ślubną za granicą?

Suknia ślubna za granicą

Zagraniczne sklepy posiadają w ofercie wiele modeli sukien ślubnych, których nie da się kupić w Polsce. Ich zamówienie wiąże się jednak z kilkoma problemami logistycznymi.

Kosztowne przymiarki

Kupują suknię za granicą, w zagranicznym salonie ślubnym, możemy ją przymierzyć i dopasować do swoich wymiarów za pomocą miejscowej krawcowej. Jednakże, jeśli nie mieszkamy w kraju, w którym kupujemy suknię, dojazdy na przymiarki mogą kosztować niemal tyle co sama sukienka. Trzeba pamiętać, że potrzeba co najmniej trzech wizyt w salonie – jedną przy wyborze modelu z kolekcji, drugą po uszyciu go i trzecią na ostateczną przymiarkę. Może się okazać, że po ostatecznej przymiarce również niezbędne będą poprawki i konieczna będzie jeszcze jedna podróż. Chociaż takie podróże rozłożone są w czasie, to jednak mogą znacznie podnieć koszt przygotowań do ślubu.

Kupowanie online

Suknię z zagranicy można kupić przez Internet. Zamawiając taką kreację, należy podać swoje dokładne wymiary, wedle których suknia jest szyta. Niezwykle popularne stało się zamawianie sukni ślubnych w Azji, skąd można zamówić modele w bardzo atrakcyjnych cenach. Kupno sukni przez Internet, bez mierzenia jest obarczone jednak ryzykiem niedopasowania. Warto zawczasu znaleźć krawcową, która w razie ewentualnych niedoskonałości sukni, dopasuje ją specjalnie do naszych potrzeb. W czasach globalnej wioski nie ma żadnych przeszkód, by sprowadzić suknię z dowolnego kraju na świecie, by cieszyć się niebanalną, jedyną w swoi rodzaju kreacją.